3D SYSTEMS IPARI 3D NYOMTATÓK
Innováció a digitális gyártásban
Az amerikai 3D Systems 1986 óta fejleszt professzionális 3D nyomtatókat, alapító tagja Charles „Chuck” Hull, a sztereolitográfia (SLA) feltalálója és szabadalmaztatója. A kitartó munkának és állandó fejlődésnek köszönhetően a cég mára a világ egyik legnagyobb 3D nyomtató gyártója, mérnökei folyamatosan kutatják a 3D technológiában rejlő új lehetőségeket. Egyedülállóan széles technológiai és alapanyagválasztéka kiemelkedő a versenytársak közt, jelenleg 7 féle 3D nyomtatási technológiában (SLA, SLS, DLP, MJP, CJP, DMP, FFF) kínál készülékeket.
Cégünk 2015 óta a 3D Systems kizárólagos magyarországi forgalmazója és kompetencia központja. A közel 10 év alatt kollégáink jelentős tapasztalatra tettek szert a gépek üzemeltetésében, így megbízható szakmai támogatást tudunk nyújtani ügyfeleink részére. Bemutatótermünkben majdnem az összes technológia elérhető, előzetes egyeztetést követően gépeink működés közben is megtekinthetők.
1000+
Szabadalom az elmúlt évtizedben
130+
Elérhető 3D nyomtatási alapanyag
500 ezer
3D Systems partnerek által legyártott alkatrész naponta
3D Systems technológiai kínálat
SLA ipari 3D nyomtatók
A 3D Systems Projet és ProX SLA ipari 3D nyomtatói az integrált hardverrel, szoftverrel és alapanyagokkal olyan teljeskörű megoldást kínálnak, amellyel képesek a legjobb felületi minőséget, megismételhetőséget és megbízhatóságot nyújtani a gyártás során. A 3D Systems a sztereolitográfia (SLA) megalkotójaként a legnagyobb tapasztalattal rendelkező cég ebben a technológiában, a rendelkezésre álló különféle alapanyagok széleskörű felhasználást tesznek lehetővé. Az SLA technológiával rendkívül pontos, részletgazdag, sima felületű tárgyak hozhatók létre, ezért kiválóan alkalmazható prototípus készítésre, végtermék gyártásra, öntési mintákra, szerelvényekre és orvosi modellekre egyaránt.
DLP ipari 3D nyomtatók
A 3D Systems által kifejlesztett Figure 4 (DLP) technológia gyors, precíz és költséghatékony gyártást tesz lehetővé, az újabb és újabb különféle tesztlaborok által bevizsgált építőanyagok pedig széles felhasználási lehetőséget kínálnak a tervező mérnökök, formatervezők és gyártók számára. A 3D Systems Figure 4 Standalone, Modular és Production ipari 3D nyomtatók a felhasználási igényekhez igazítható skálázási lehetőséget kínálnak a gyártás optimalizálása érdekében.
MJP ipari 3D nyomtatók
A MultiJet Printing (MJP) technológia segítségével gyorsan és egyszerűen állíthat elő nagy pontosságú, sima felületű, részletgazdag tárgyakat, alkatrészeket. A ProJet MJP 3D nyomtatóihoz tartozó VisiJet alapanyagok széles választéka változatos felhasználást tesz lehetővé legyen szó koncepciómodellekről, funkcionális prototípusokról, szerszámokról vagy öntési mintákról.
DMP ipari 3D fémnyomtatók
A 3D Systems DMP (Direct Metal Printing) technológia lehetővé teszi olyan rendkívül bonyolult geometriájú fém alkatrészek nagy pontossággal történő legyártását, amelyek a hagyományos fémipari eljárásokkal nem készíthetők el. A DMP 3D nyomtatókkal gyártott alkatrészek zárványmentes, teljesen tömör (99.99% denzitású), kémiailag homogén anyagszerkezetűek. Mechanikai tulajdonságaik tekintetében nem maradnak el a hagyományos fémipari eljárással készített alkatrészektől, sőt sok esetben felül is múlják azokat. A fémnyomtatással készült tárgyak ugyanúgy megmunkálhatók (forgácsolás, polírozás, hőkezelés, bevonatolás), mint a hagyományos technológiával legyártott alkatrészek.
SLS ipari 3D nyomtatók
A 3D Systems ProX és sPro SLS 3D nyomtatók segítségével kemény, tartós, összetett funkcionális alkatrészeket gyárthat, kiváló felületi minőséggel, felbontással, megismételhetőséggel és alacsony összköltséggel. Az SLS alapanyagok széles kínálatában megtalálhatók merev, elasztomer, nagy ütésállóságú és magas hőállóságú anyagok is.
CJP 3D nyomtatók (színes)
A 3D Systems ProJet CJP 3D nyomtatói élénk, valósághű színes 3D nyomtatási megoldást kínálnak fotórealisztikus koncepciómodellek, látványtervek, prototípusok, szimulációs és sebészeti modellek elkészítéséhez.
FFF/FGF Szálhúzásos és pelletes 3D nyomtatók
Az FFF (Fused Filament Fabrication) / FGF (Fused Granulate Fabrication) technológiák a széles alapanyagválasztéknak köszönhetően sokoldalú és költséghatékony lehetőséget kínálnak akár prototípusok, akár végtermékek gyártására. Ezeket a 3D nyomtatókat – a megfizethető asztali gépektől a nagy formátumú gyártógépekig – széles körben alkalmazzák az olcsó alapanyag és felhasználóbarát működésük miatt. A 3D Systems EXT készülékeit professzionális felhasználásra tervezték, a pelletes Titan 3D nyomtatókat a nagy formátumnak köszönhetően inkább az ipar, míg a PEEK nyomtatásra is képes 220 MED 3D nyomtatót az egészségügy területén alkalmazzák.
Minősített alapanyagok széles választéka
Kompozit gipsz alapanyagok (CJP)
Műgyanta alapanyagok (MJP, DLP, SLA)
Viasz alapanyagok (MJP)
Műanyag alapanyagok (SLS)
Fém alapanyagok (DMP)
Műanyag pellet alapanyagok (EXT)
Szoftver megoldások a teljes gyártási folyamathoz
3DXpert
A 3DXpert fémnyomtatókhoz fejlesztett, integrált gyártástámogató szoftver
3D Sprint
A 3D Sprint additív gyártást támogató 3D szoftver polimer alapú technológiákhoz
Geomagic Design X
A visszatervezés teljes folyamatát lefedő, piacvezető Reverse Engineering szoftver
Geomagic Wrap
A szkennelt állományok komplex feldolgozására, felületmodellek létrehozására kínál megoldást
Geomagic Control X
Az iparág vezető minőségellenőrző és metrológiai 3D szoftvere
Freeform
Organikus tervezőszoftver, amely haptikus eszköz használatával teszi lehetővé a tervezést
DICOM to Print
A Dicom to Print dicom file-ok 3D környezetben történő kezelését elősegítő orvosi szoftver
Haptic Devices
Touch és Touch X – Haptikus eszközök nagy precizitást igénylő projektekhez
A 3D Systems haptikus eszközei lehetővé teszik a digitális világ valósághű fizikai érzékelését tervezés közben. A tollszerű kialakításnak köszönhetően biztosítják a 3D modellek szabadabb megformálását, amely főleg olyan bonyolult geometriáknál hasznos, amelyek hagyományos tervezési eljárásokkal nehezen kivitelezhetőek. A Geomagic Freeform szoftverrel együtt alkalmazva az iparág legátfogóbb organikus, hibrid tervező szoftverrendszerét biztosítják.
Alkalmazási területek
Szaktanácsadás és konzultáció gépvásárláshoz
Megtalálni a gyártási igényeknek legjobban megfelelő 3D nyomtatót összetett, szaktudást igénylő feladat, mivel a döntést viszonylag sok paraméter befolyásolja: nyomtatni kívánt tárgy felhasználása, mérete, mennyisége, felületi minősége, ismételhetőségi pontossága, tartóssága, anyagszerkezeti stabilitása. Amennyiben nem rendelkezik átfogó ismeretekkel az additív gyártás területén, mindenképpen ajánljuk, hogy kérjen időpontot ingyenes konzultációra, ahol tapasztalt szakértő kollégáink felmérik igényeit, ismertetik a lehetőségeket és segítenek kiválasztani a legalkalmasabb készüléket és alapanyagot.
Bemutatóterem
1089 Budapest, Delej utca 41.
Email: 3d@kint-r.hu
Telefonszám: +36 1 477 4070
Nyitva tartás:
H-Cs: 8:30-17:00 P: 8:30-16:30